ترک سیگار (100% تضمینی) خیلی ساده و سریع

افراد سیگاری ماهانه چقدر پول دود می کنند؟

همانطور که همه ما می دانیم در کشورمان ایران، تهیه سیگار نیازمند هزینه بسیار بالایی نیست مخصوصاً برای افرادی که تازه شروع به سیگار کشیدن کرده اند و مصرف چندان بالایی ندارند.

قطعاً به تدریج و با گذشت زمان تعداد نخ هایی که باید این افراد در طول روز مصرف کنند افزایش پیدا می کند و طبیعتاً این افراد مجبور هستند هزینه های بیشتری در قبال خرید سیگار پرداخت کنند.

هزینه پول ماهانه افراد سیگاری

محتوای این مطلب از سایت همیارسیگار مبنی بر میانگین هزینه هایی است که باید یک فرد سیگاری برای خرید سیگار پرداخت نماید. لذا توصیه می کنیم تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

بررسی قیمت سیگار در ایران

برخی از افراد بر این باورند که قیمت سیگار رابطه مستقیمی با تعداد افراد سیگاری دارد. هرچه قیمت سیگار بیشتر باشد، تعداد افراد سیگاری هم بیشتر خواهد بود. این باور کاملا اشتباه بوده زیرا همین که فرد به سیگار اعتیاد پیدا کند بدون در نظر گرفتن مبلغ، نسبت به خرید آن اقدام می کند.

سیگار در کشور ایران از جمله کالاهای بسیار ارزان قیمت می باشد که با توجه به مصرف ماهانه هر شخص، میزان مبلغ آن متفاوت است. ولی به صورت کلی می توان اظهار داشت که هزینه تهیه ی یک ماه سیگار حتی برای افرادی که بیشترین میزان مصرف سیگار را هم دارند قیمتی قابل قبول است و آنها به راحتی می توانند سیگار را تهیه نمایند. این در حالیست که در بسیاری از کشورها، هزینه های تهیه سیگار بیشتر از دیگر کالاهای مصرفی می باشد. به عنوان مثال در کشور استرالیا مردم با مبلغ پرداختی برای پاکت سیگار می توانند یک نایلون از کالاهای خوراکی مورد نظر خود، همچون میوه جات تهیه نمایند.

البته باید این را هم در نظر گرفت که افزایش قیمت سیگار هیچ تاثیری در کاهش تعداد افراد سیگاری ندارد زیرا هیچگاه نمی توان بالا بودن قیمت را دلیلی برای ترک کردن سیگار در نظر گرفت.

هزینه مصرف سیگار در طول زمان چگونه است؟

در ابتدای مصرف، هزینه های سیگار بسیار پایین است به گونه ای که شما با مصرف حداکثر دو نخ سیگار در روز، می توانید نیکوتین مورد نیاز بدن خود را تامین نمایید. ولی همانطور که می دانید با گذشت زمان، بدنتان به مقدار نیکوتین بیشتری نیاز خواهد داشت و شما مجبور هستید برای رفع نیاز، مبلغ بیشتری را صرف نمایید. با توجه به روند افزایشی اعتیاد می توان اظهار داشت که مبلغ خرید سیگار، با گذشت زمان ثابت نخواهند ماند و همواره افزایش خواهد یافت.

تا به امروز روز روش های بسیاری برای کاهش هزینه های سیگار تست شده است. یکی از این روش ها خرید باکس های سیگار به تعداد زیاد و بدون توجه به تاریخ انقضای سیگار می باشد. قطعاً این روش تاثیر مثبتی بر مبلغی که شما در طول یک ماه پرداخت می کنید ندارد زیرا در اختیار داشتن مقداری زیادی سیگار سبب افزایش میل به سیگار کشیدن می شود و شما زودتر از قبل سیگارهای خود به اتمام خواهید رساند. بدین ترتیب توصیه می شود به جای تمرکز بر روی روش های کاهش هزینه های سیگار، آن را برای همیشه کنار بگذارید.

بیشترین هزینه ممکن در طول یک ماه چقدر است؟

شرکت های بسیاری در زمینه تولید سیگار فعالیت دارند که سیگار را با قیمت های گوناگونی به بازار عرضه می کنند؛ به همین دلیل نمی توان یک بازه قیمتی دقیق را مشخص کرد.

در این بخش، این نکته را در نظر داشته باشید که بیشترین هزینه ممکن جهت خرید سیگار، با توجه به فردی که در طول روز 2 پاکت سیگار می کشد در نظر گرفته می شود؛ زیرا افرادی که تازه شروع به سیگارکشیدن کردند پس از چند ماه به دام سیگار می افتند و اگر شرایط سیگار کشیدن را داشته باشند قادرند در هر ساعت دو نخ سیگار بکشند.

هزینه یک پاکت سیگار به صورت متوسط، چیزی حدوداً 20 هزار تومان است. فردی که در طول روز یک پاکت سیگار مصرف می کند مجبور است برای تامین نیاز خود، مبلغی به ارزش 600 هزار تومان در ماه پرداخت کند. البته این عدد برای هر فرد متفاوت است زیرا ممکن است فردی روزانه 2 پاکت سیگار مصرف کند از سوی دیگر افرادی هم هستند که روزانه 3 الی 4 نخ سیگار می کشند.

پول تنها هزینه ای است که یک فرد سیگاری پرداخت می کند؟

هزینه های افراد سیگاری فقط پولی نیست که آنها جهت تهیه سیگار خرج می کنند؛ چرا که سیگار سبب ایجاد هزینه های دیگری نیز می شود. سیگار، بیماری ها و عوارض جبران ناپذیری بسیاری را با خود به همراه می آورد که در صورت بروز، باید به سرعت درمان شوند. بسیاری از افراد سیگاری، به خطر ابتلا به سرطان ریه اهمیت چندانی نمی دهند و بر این باورند که سرطان به سراغ آنها نمی آید.

همانطور که می دانید خرابی دندان ها یکی از عوارض سیگار است که برای تمامی افراد به طور قطع، اتفاق خواهد افتاد. خرابی دندان ها و لثه فرد سیگاری را مجبور می سازد تا چندین میلیون پول خرج درمان کند. جدا از تمامی موارد گفته شده، نباید از مهم ترین هزینه که همان زنده بودن است بگذریم. آیا شما می دانید که سیگار کشیدن چند سال از طول عمر شما را کم می کند؟

اگر به فکر مبلغی که در طول ماه برای تهیه سیگار صرف می کنید؛ نیستید. پیشنهاد می کنیم راجع تاثیرات سیگار بر کاهش عمر تحقیق نمایید. بدین منظور از مقاله “سیگار چند سال از طول عمر را کم می کند؟” بازدید نمایید.

آیا راه حلی برای کاهش هزینه های سیگار وجود دارد؟

آیا برای کاهش هزینه های سیگار راهی بهتر از ترک آن سراغ دارید؟ قطعاً ترک سیگار، بهترین و تضمین ترین راه حل برای جلوگیری از مشکلاتی است که سیگار با خود به همراه دارد. شما با ترک سیگار می توانید خود را در نقطه ای ببینید که دیگر نیازی نیست هیچ گونه هزینه ای در قبال سیگار پرداخت نمایید. اگر می خواهید سیگار را برای همیشه کنار بگذارید حتما در دوره ترک سیگار همیارسیگار شرکت نمایید.

در صورت بروز هرگونه مشکل و یا دریافت مشاوره رایگان، می توانید از طریق راه های ارتباطی مندرج در سایت با کارشناسان حرفه ای ما تماس حاصل فرمایید.

 

خروج از نسخه موبایل