ترک سیگار (100% تضمینی) خیلی ساده و سریع

هر نخ سیگار چه مقدار نیکتون دارد ؟

چند درصد از هر نخ سیگار را نیکوتین تشکیل می دهد؟ کدام نوع سیگارها درصد نیکوتین کمتری نسبت به سایر دارند؟ مسلماً این سوال های است که ذهن بسیاری از شما را به خود مخدوش ساخته است؛ زیرا همه ما می دانیم که نیکوتین اصلی ترین ماده تشکیل دهنده در سیگار محسوب می شود که عوارض و خطرات جبران ناپذیری را به دنبال دارد.

نیکوتین موجود در سیگار، وقتی به بدن راه می یابد به تدریج روی عملکرد مغز تاثیر می گذارد و فرمانروایی را در دست می گیرد. به گونه ای که پس از دراز مدت، مغز نیکوتین را دارویی برای به آرامش رسیدن تلقی می کند. با توجه به این موضوعات از شما دعوت می شود تا پایان مطلب با ما همراه باشید؛ زیرا در ادامه به بررسی مقدار نیکوتین موجود درون سیگار خواهیم پرداخت.

هر سیگار چقدر نیکوتین دارد؟

ماهیت نیکوتین چیست؟

در واقع نیکوتین یک ماده اعتیاد آور و بسیار خطرناک است که اغلب در گیاهانی همچون سیب زمینی، بادمجان، فلفل، گوجه فرنگی و گیاه تنباکو نیز یافت می شود. از آنجایی که نیکوتین یک محرک است و سبب ترشح دوپامین در مغز می شود از جمله مواد اصلی در ساخت سیگار است که از طریق دستگاه تنفسی به سرعت جذب بدن می شود.

جالب است بدانید که خروج نیکوتین از بدن نیز با سرعت صورت می گیرد. این ماده سال هاست که با عنوان خطرناک ترین ماده اعتیادآور در صنایع تولید مواد مخدر جهان مورد استفاده قرار می گیرد.

آیا در سیگار فقط نیکوتین وجود دارد؟

متاسفانه بسیاری از افراد بر این باورند که نیکوتین تنها ماده تشکیل دهنده سیگار می باشد. این در حالیست که در ساخت سیگار از 597 ماده سمی و خطرناک بهره گرفته شده است که هر کدام از آنها به نحوی تاثیرات منفی بر روی بدن شما خواهند داشت. ولی از آنجایی که نیکوتین سهم بیشتری در عناصر تشکیل دهنده سیگار دارد و به مراتب ضررهای بیشتری نسبت به سایر مواد دارد. چند مورد از مضرترین عناصر تشکیل دهنده سیگار عبارتند از:

نیکوتین چند درصد سیگار را تشکیل می دهد؟

مهمترین عنصر تشکیل دهنده سیگار نیکوتین است که میزان آن در هر نوع سیگار متفاوت بوده و به برند سیگار بستگی دارد. هر چقدر میزان نیکوتین در سیگار مصرفی شما بیشتر باشد در دراز مدت، ضرر بیشتری را برای شما به ارمغان خواهد آورد. به صورت کلی می توان اظهار داشت که 9 درصد از سیگار را نیکوتین تشکیل داده که در میان دیگر عناصر، بیشترین درصد را به خود اختصاص داده است.

خطرات نیکوتین برای بدن

وقتی که شما سیگار می کشید نیکوتین از طریق شش هایتان به سرعت وارد بدنتان می شود و تاثیرات منفی خود را آغاز می نماید. عوارض و مشکلات نیکوتین سیگار به مدت زمانی که شما از آن مصرف می کنید، بستگی دارد.

خطرات نیکوتین برای بدن در کوتاه مدت

برخی از مشکلاتی که نیکوتین در کوتاه مدت برای شما به وجود می آورند عبارتند از:

1. استرس و اضطراب
2. کم خوابی
3. سرگیجه
4. سردرد
5. اسهال و استفراغ
6. رنگ پریدگی
7. افزایش فشار خون
8. عرق سرد و لرزش
9. افزایش ضربان قلب

خطر نیکوتین برای بدن در دراز مدت

عوارض کوتاه مدت نیکوتین برای بدن خطر چندان زیادی ندارند ولی باید جدی گرفته شوند . اگر همین علائم کوچک را جدی نگیرید و به مصرف سیگار همچنان ادامه دهید با آسیب ها و عوارض بسیار جدی تری روبرو خواهید شد. مشکلاتی که بر اثر مصرف نیکوتین در دراز مدت به وجود می آیند به شرح ذیل می باشند:

مشکلات قلبی

وقتی که شما سیگار می کشید، گاز اکسیژن به اندازه کافی وارد شش هایتان نمی شود و غلظت خون افزایش می یابد. افزایش غلظت خون سبب گرفتگی رگ های خونی و به وجود آمدن مشکلات قلبی برای شما می شود. که اگر در مصرف سیگار زیاد روی کنید احتمال اینکه با خطراتی از قبل سکته قلبی و حمله قلبی مواجه شوید بسیار خواهد شد.

سرطان

همانطور که آگاه هستید سیگار از 597 نوع عنصر سمی و خطرناک تشکیل شده است که نیکوتین از جمله شناخته شده ترین آنهاست. مصرف سیگار در طولانی مدت به دلیل وجود نیکوتین، خطر مبتلا شدن به سرطان هایی از قبیل سرطان پوست، سرطان خون، سرطان ریه و…. را افزایش خواهد داد.

اعتیاد

از اصلی ترین و مهم ترین ویژگی های نیکوتین می توان به اعتیادآور بودن آن اشاره کرد. نیکوتین در بدن همچون محرک عمل کرده و سبب افزایش ترشح هورمون دوپامین می شود. افزایش این هورمون در بدن سبب ایجاد حس سرخوشی زودگذر در شما می شود. از همین رو وقتی که سطح دوپامین در بدن پایین می آید؛ حالتان بد می شود و مغز شما را مجبور می کند که برای رهایی از آن حالت، دوباره سیگار بکشید.

مشکلات ریوی

اگر به افراد سیگاری توجه کرده باشید می بینید که بیشتر آنها به سختی نفس می کشند و برخی از آنها گرفتار سرطان ریه هستند. وقتی به صورت مداوم از سیگار استفاده می کنید دود آن وارد بدن شما شده و ریه هایتان را تحت تاثیر قرار می دهد. در ابتدا تاثیرات سیگار بر روی ریه هایتان به صورت سرفه هایی طولانی مدت بروز می کند و با ادامه دادن، مشکلات حادتری از جمله سرطان ریه را برای شما به وجود می آورد.

افزون بر موارد ذکر شده نیکوتین بر روی عملکرد مغز شما تاثیر گذاشته و مشکلاتی از قبیل افسردگی، کاهش اعتماد به نفس، مشکلات زیبایی، پوستی و…. را برای شما به وجود خواهد آورد.

برای جبران ضررهای نیکوتین چیکار کنیم؟

همانطور که گفته شد نیکوتین تاثیرات منفی بر روی بدن دارد که اگر به موقع جلوی آن گرفته نشود، آسیب های بیشتری را به ارمغان خواهد آورد. بهترین راه برای جبران ضررهای نیکوتین و جلوگیری از چنین مشکلاتی، ترک هرچه زودتر سیگار است.

از نظر بسیاری از افراد ، ترک سیگار ، پروسه ای بسیار پیچیده و غیر ممکن به نظر می رسد در حالی که اصلاً اینگونه نیست و با استفاده از روش های اصولی، در عرض مدت زمان کوتاهی قابل انجام است. وبسایت تخصصی همیارسیگار یک دوره ترک سیگار برای شما فراهم کرده است تا بتوانید با استفاده از آن در بازه زمانی بسیار کوتاهی سیگار را برای همیشه ترک نمایید. برای این کار کافیست در دوره ترک سیگار به روش سیگاری ها شرکت کنید.

 

 

 

 

خروج از نسخه موبایل