ترک سیگار (100% تضمینی) خیلی ساده و سریع

چگونه بدون ضرر سیگار بکشیم ؟

افرادی که به تازگی به استفاده از سیگار اعتیاد پیدا کرده اند اغلباً بر این باورند که استفاده از سیگار یک امر کاملا تفریحی بوده و ترک آن بسیار راحت است؛ علاوه بر این دسته از افراد گروهی دیگر ادعا کرده اند که می توان روش های خاصی را برای استفاده از سیگار به کار برد که عوارض آن بر بدن تاثیر منفی نداشته باشد. جالب است بدانید که این دسته از تفکرات فقط افراد را به سمت گمراهی می کشاند و هیچگونه اساس علمی ندارند.

بدون ضرر سیگار بکشیم

برای درک بهتر بی اساس بودن این تفکرات این مثال را در نظر بگیرید که به شما بگویند می توانید به راحتی و بدون استفاده از هیچ گونه چتر و لوازم دیگر از ارتفاعات به پایین بپرید و آسیبی نبینید، با کمی تامل در مورد این ادعا در می یابید که جاذبه زمین این اجازه را به افراد نمی دهد و نسبت به ارتفاعی که از زمین گرفته اید به همان میزان با صدمات بیشتری مواجه خواهید شد. استفاده از سیگار هم به همین حالت می باشد و به میزان استفاده شما تاثیرات منفی بر بدن می گذارد. محتوای این مقاله بر بیان عوارض سیگار بر بدن و دلایل ترک آن تکیه دارد بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم برای آشنایی بیشتر با این موضوعات تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

باور اشتباه در رابطه با بی ضرر بودن استفاده از سیگار

در طول زمان شاید افراد سیگاری بسیاری را دیده باشید که ادعا کرده اند استفاده از سیگار نه تنها آسیبی به سلامتی آنها وارد نکرده است بلکه موجب آرامش روح و جسم آن ها شده است؛ دقت داشته باشید که عوارض سیگار پس از یک یا دو بار استفاده کردن از آن به چشم نمی آید و مراتب اول فقط وابستگی ایجاد می کند ولی به مرور زمان افراد سیگاری با مشکلات ریوی، قلبی، کلیوی و … مواجه می شوند و حتی می توان گفت که عوارض سیگار بر ظاهر و زیبایی افراد تاثیرات نامطلوبی می گذارد.

در ابتدا شاید با تکیه بر برخی از عقاید اشتباه به استفاده از سیگار روی آورید اما به مرور زمان به استفاده از آن وابستگی شدیدی یافته و ترک آن را امر دشواری می دانید؛ در نتیجه سعی می کنید به خود تلقین کنید که استفاده از سیگار هیچ گونه ضرری بر سلامتی شما ندارد اما تحقیقات علمی عوارض سیگار بر بدن را ثابت نموده و به طور کلی می توان گفت که استفاده از سیگار بدن انسان را در مواجهه با 23 عارضه خطرناک قرار می دهد که مهم ترین آن ها بدین شرح و عنوان می باشد:

تضعیف سیستم ایمنی بدن

استفاده از سیگار به مرور زمان سیستم ایمنی بدن را تضعیف نموده و به دنبال این عارضه بدن انسان در مواجهه با سایر بیماری ها توان مقابله را ندارد و به همین دلیل افراد سیگاری دائماً با سرفه های شدید و ویروس سرماخوردگی دست و پنجه نرم می کنند؛ این عوارض از جمله مواردی می باشد که به ظاهر می توان آن ها را دید ولی بهتر است بدانید مشکلاتی که پیرو ضعف سیستم ایمنی به وجود می آید به همین موارد خلاصه نگردیده و عوارض شدیدی را بر بدن وارد می نماید.

مواجهه با بیماری دیابت

نیکوتین موجود در سیگار بر سطح انسولین موجود در خون تاثیر مستقیمی داشته و باعث می شود که میزان انسولین روند نزولی به خود بگیرد و به همین دلیل افرادی که به استفاده از سیگار اعتیاد دارند معمولاً به بیماری دیابت مبتلا می شوند.

جدا از مسئله عوارض سیگار دقت داشته باشید که دیابت از جمله بیماری های خاموشی است که درمان قطعی نداشته و روند زندگی افراد در اثر مواجهه با این بیماری دچار اختلال می گردد و افراد با اطمینان خاطر نمی توانند به مصرف انواع خوراکی ها بپردازند. با در نظر گرفتن این موضوع می توان گفت که به دور از منطق است که افراد با وارد نمودن یک آسیب به بدن احتمال وقوع خطرات دیگری را به جان بخرند.

مشکلات ریوی

قدرت تنفس یکی از مهم ترین نیاز هایی است که در روند معمول زندگی، افراد به آن نیاز بارزی داشته و ریه افراد سیگاری به دلیل برخورد مستقیم با دود سیگار و مواد سرطان زا با مشکلات جبران ناپذیری روبرو می شوند؛ به همین دلیل معمولاً در هنگام تنفس با سرفه های شدیدی روبرو می شوند.

تخریب سلول های پوستی

سلول های پوستی نقش گسترده ای در سلامت پوست داشته و به همین دلیل یکی از عوامل مهم در حفظ زیبایی افراد به شمار می رود. مواد سمی و نیکوتین موجود در سیگار تاثیرات منفی بر سلول های پوستی داشته و موجب می شوند افراد با بیماری هایی چون ریزش مو، عفونت های پوستی و حتی سرطان پوست مواجه شوند. انسان همواره در ارتباط و تعامل با دیگر افراد بوده و وجود این گونه مشکلات تاثیرات نامطلوبی بر اعتماد به نفس و روابط انسان با دیگران خواهد گذاشت.

با در نظر گرفتن موارد ذکر شده چگونه می توان به آینده و سلامت خود بی توجه بود و با عقاید و باور های اشتباه زندگی خود را در مسیر نادرستی قرار داد؛ بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم که اگر به استفاده از سیگار اعتیاد ندارید این باور های اشتباه را در ذهن خود جای ندهید و اگر به مصرف سیگار روی آورده اید به شما توصیه می کنیم سعی کنید از این گونه عقاید فاصله بگیرید و به سلامت خود کمک نمایید.

اجتناب از توهمات ذهنی


سیگار از جمله دخانیاتی است که بدن انسان را تحت تاثیر قرار داده به مرور زمان وابستگی ایجاد می کند. در ابتدا که افراد به این ماده دودزا اعتیاد ندارند تصور می کنند که استفاده از آن را می توانند در شماره تفریحات خود قرار دهند و هر از گاهی به استفاده از آن بپردازند که این باور از ریشه و اساس اشتباه می باشد. استفاده از یک نخ سیگار باعث می شود به مرور استفاده از آن ادامه یابد و در نهایت استعمال آن به یکی از نیاز های ضروری افراد مبدل شود بنابراین بهتر است از توجه به این گونه توهمات دست بردارید و به جای تفکر در مورد استفاده از سیگار به سلامت خود بیندیشید.

 

خروج از نسخه موبایل