ترک سیگار (100% تضمینی) خیلی ساده و سریع

علائم واضح سرطان ریه در افراد سیگاری

سیگار، عوارض شدید و جبران ناپذیری را برای انسان به همراه دارد که یکی از مهم ترین آنها سرطان ریه است. در حقیقت سرطان ریه، بیماری است که در آن سلول های سرطانی موجود در بافت ریه، ناگهان شروع به تقسیم بی رویه می کند و بدین ترتیب توانایی تنفس صحیح را از فرد سلب می کند.

علائم سرطان ریه در سیگاری ها

سرطان ریه همچون دیگر بیماری ها، علائم و نشانه هایی دارد. اگر به افراد سیگاری که دچار سرطان ریه می شوند دقت کرده باشید حتماً متوجه این علائم شده اید. این علائم نشان می دهند که فرد در حال مبتلا شدن به سرطان است و یا اینکه کار از کار گذشته است. در ادامه مطلب به بررسی علائم سرطان ریه در افراد سیگاری خواهیم پرداخت. تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

 

چرا سیگار کشیدن سبب سرطان می شود؟

 

اگر به نوشته روی پاکت های سیگار دقت کرده باشید متوجه این مطلب درج شده روی پاکت شدید که سیگار خطر ابتلا به انواع سرطان را افزایش می دهد. قطعاً همه افراد سیگاری از این موضوع به خوبی مطلع هستند ولی متاسفانه خطر ابتلا به سرطان را از خود دور می پندارند و فکر می کنند که آنها سراغ آنها نمی آید. ذات آدمی بدین گونه است که فکر می کند همیشه خطر و اتفاقات بد برای دیگران است در حالی که خطر در کمین است.

 

سرطان ریه یک بیماری جدی است که در بیشتر مواقع سبب مرگ و میر می شود. از همین جهت افراد سیگاری باید بیشتر درباره آن بیشتر تحقیق کنند و با علائم آن آشنا باشند زیرا این موضوع شوخی بردار نیست و اگر در زمان مناسب از آن پیشگیری نشود ممکن است مسیر زندگی فرد سیگاری را دگرگون سازد.

 

سیگار حاوی مقادیر زیادی قطران است. همانطور که می دانید قطران یکی از سرطان زا ترین عناصر شناخته شده در جهان می باشد. به گونه ای که درصد سرطان زا بودن آن نسبت به سایر مواد مخدر شناخته شده بالاتر می باشد. از همین جهت سیگار را به یکی از خطرناک ترین مواد مخدر مبدل ساخته است.

 

سرطان در کمین است

 

قطران یک ماده سمی و سرطان زا است که به صورت مستقیم در فرایند ساخت سیگار مورد استفاده قرار نمی گیرد بلکه بر اثر سوختن توتون موجود درون سیگار پدید می آید که کاملا قابل مشاهده است.

 

اگر فیلتر یک سیگار مصرف شده را با دقت ببینید متوجه رنگ قهوه ای که در آن وجود دارد؛ می شوید. قطران یک ماده چسبنده و سیاه رنگ است که بر اثر مصرف سیگار از طریق ریه وارد بدن می شود و بخشی از آن توسط فیلتر سیگار جذب می گردد. اگر می خواهید درباره چگونگی مبتلا شدن به سرطان بیشتر بدانید توصیه می کنیم از مقاله، سیگار چگونه سبب سرطان می شود؟ بازدید نمایید. در این مقاله به صورت کامل، این مبحث را شرح داده ایم.

 

به صورت کلی قطران موجود درون سیگار ابتدا روی مژک های مجرای تنفسی تاثیر می گذارد و آنها را از بین می برد و به مرور زمان سبب از بین رفتن ریه می شود که در نتیجه شما را به سرطان ریه مبتلا می سازد.

 

نشانه های سرطان ریه در افراد سیگاری

بیماری سرطان ریه همراه با علائم و نشانه هایی منحصر به فرد ظاهر می شود که به صورت واضح قابل مشاهده هستند. متاسفانه بسیاری از افراد، زمانی که متوجه این علائم می شوند فکر می کنند که آنها عوارض طبیعی سیگار هستند. همین موضوع سبب می شود تا دیرتر نسبت به درمان اقدام کنند.

 

علائم سرطان ریه، شباهت فراوانی با عوارض کلی سیگار دارد از همین جهت اگر چنین علائمی را در خود دیدید حتماً یک چکاپ ساده انجام دهید. برخی از نشانه های سرطان ریه در افراد سیگاری به شرح ذیل می باشد. امیدواریم که شما این علائم را نداشته باشید.

 

درد در قفسه سینه

 

احساس درد در قفسه سینه، یکی از مهمترین علائمی است که در افراد مبتلا به سرطان ریه مشاهده می شود. البته ناگفته نماند که احساس درد در قفسه سینه همیشه به دلیل بروز سرطان ریه نیست. همچنین در برخی موارد هم همراه با سرطان خود را نشان نمی دهد.

 

سرفه های طولانی

 

سرفه های شدید و طولانی یکی از واضح ترین و اصلی ترین علائم سیگار است که در همه افراد سیگاری مشاهده می شود. سرفه های طولانی معمولاً دو دلیل دارند. از بین رفتن مژک های مجرای تنفسی، دلیل اول است. بدن بر اثر آن مخاط بیشتری تولید می کند که این مخاط سبب مسدود شدن مجاری تنفسی می گردد و بدن را مجبور به سرفه کردن می کند تا مجاری تنفسی باز شود. دلیل دوم هم که سرطان ریه است که بر اثر آن عملکرد سیستم تنفسی فرد بیمار دچار اختلال می گردد و نمی تواند به خوبی عمل کند از همین رو شما را وادار به سرفه های شدید می کند.

 

لاغر شدن

 

لاغر شدن از دیگر عوامل ابتلا به سرطان ریه است. شاید تاثیر سیگار بر لاغر شدن از نظر شما عجیب باشد ولی حقیقت دارد. متاسفانه لاغر شدن یکی از علائمی است که نشان می دهد که شما به عوارض وخیم سیگار مبتلا هستید.

 

سیگار ارزش این همه آسیب را دارد؟!

 

واقعا جالب و حیرت آور است که با وجود این همه آسیب ها و بیماری های وخیم، باز هم افرادی هستند که روی سیگار کشیدن مصر هستند. برای یک بار هم که شده تصمیمی جدی بگیرید و مسیر صحیح را انتخاب کنید. مسیری که در پایان آن بتوانید سلامتی را در آغوش بگیرید.

 

اگر می خواهید با روشی اصولی سیگار را برای همیشه کنار بگذارید، تاریخی را مشخص کنید و از آن روز به بعد در مسیر ترک سیگار گام بردارید. در این مسیر می توانید از دوره های صوتی ترک سیگار سایت همیارسیگار استفاده نمایید . قطعاً این دوره ها به شما کمک می کنند تا بتوانید اعتیاد ذهنی و جسمی خود را به سیگار درمان کنید. در صورت بروز هرگونه مشکل، از طریق راه های ارتباطی مندرج در سایت با کارشناسان حرفه ای ما تماس حاصل فرمایید.

 

 

 

خروج از نسخه موبایل