ترک سیگار (100% تضمینی) خیلی ساده و سریع

رابطه سیگار و تیرگی لب ها در چیست؟

جالب است بدانید که عوارض استفاده از سیگار فقط به مشکلات تنفسی و تضعیف سیستم ایمنی بدن محدود نمی شود؛ مصرف این ماده اعتیادآور علاوه بر ایجاد مشکلات متعدد در اعضای بدن، بر ظاهر افراد تاثیر منفی گذاشته و از زیبایی آن ها می کاهد. تیره شدن لب ها یکی از مهم ترین عوارضی می باشد که در اثر استفاده از سیگار پدید می آید، این عامل باعث می شود تا ظاهر افراد، زیبایی اولیه خود را از دست بدهد.

چرا سیگار لب ها را تیره میکند ؟!

چرا سیگار لب ها را تیره میکند ؟!

محتوای این مطلب بر توضیح رابطه سیگار با تیرگی لب ها متمرکز شده است؛ بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم که تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

آیا تیرگی لب ها تحت تاثیر استفاده از سیگار می باشد؟

استفاده از سیگار باعث می شود تا مواد سمی موجود در آن وارد بدن شما شود. اگر تا به حال به تیرگی و چین و چروک های موجود روی لب های افراد سیگاری دقت کرده باشید، باید بدانید که این امر به دلیل تماس مواد سمی با لب های آنها به وجود آمده است.

دود سیگار حاوی از مواد شیمیایی و سمی خطرناکی بوده و در صورت مصرف سیگار، این دود از طریق دهان وارد مجرای تنفسی شما شده و از طریق خون به سایر اعضای بدن منتقل می شود. مشکلات پوستی، پوسیدگی لثه و زردی دندان ها از جمله عوارضی می باشد که در ظاهر شما پدیدار می گردد.

تاثیر نیکوتین بر تیرگی لب ها

همانطور که می دانید سیگار سرشار از نیکوتین بوده و مصرف مداوم آن به ایجاد مشکلاتی چون باریک شدن رگ های خونی می انجامد. این عارضه باعث می شود که میزان جریان خون در رگ های شما کاهش یافته و نهایتاً عمل اکسیژن رسانی به بافت های بدن تضعیف گردیده و منجر به مشکلات پوستی می شود. در صورت ادامه این روند، ملانین موجود در لب ها افزایش یافته و باعث تیرگی لب ها و لثه ها می شود.

عوامل ذکر شده دست به دست هم داده و باعث می شوند تا لب های شما حالت طبیعی خود را از دست داده و به صورت ناهموار، به رنگ های بنفش و سیاه در بیاید. این تغییرات باعث می شود ظاهر شما زیبایی و طراوت خود را از دست داده و دیگر جذابیت قبل را نداشته باشد.

پس از چه مدت ، عوارض سیگار بر لب ها پدیدار می شود؟

مصرف اولین نخ سیگار به معنای آغاز تغییرات در بدن بوده و بسته به میزان مصرف شما از سیگار، این تغییرات با افزایش یا کاهش مواجه می شوند. در صورت استفاده مکرر از سیگار، خود را در معرض مشکلات جدی چون تیرگی لب ها قرار می دهید.

توجه داشته باشید که تیرگی لب ها علاوه بر میزان مصرف سیگار به عواملی چون نوع پوست، سن، عادات غذایی و مدت زمان استفاده فرد از سیگار بستگی دارد؛ بنابر این موارد می توان نتیجه گرفت که هر چقدر سابقه طولانی تری در زمینه استفاده از سیگار داشته باشید به همان میزان احتمال تیرگی لب ها در شما افزایش پیدا می کند.

روش های درمان سریع تیرگی لب ها

تیرگی لب ها علاوه بر ایجاد تاثیرات منفی بر ظاهر شما باعث می شود دیگر افراد، در مواجهه اول به اعتیاد شما به سیگار پی ببرند؛ بنابراین اگر از این موضوع رنج می برید به شما پیشنهاد می کنیم که هرچه زودتر به دنبال روشی برای حل این مشکل باشید. برای درمان تیرگی لب ها راهکار های زیادی وجود دارد که در ادامه به بیان مزایا و معایب آنها خواهیم پرداخت. پرطرفدارترین راهکارها در درمان تیرگی لب ها عبارتند از:

ترک سیگار

موثرترین روش در درمان تیرگی لب ها ترک سیگار می باشد؛ عدم استفاده از سیگار باعث می شود به مرور زمان تیرگی لب ها کاهش یافته و به وضعیت نرمال خود بازگردید. دقت داشته باشید تاثیر راهکارهایی که در ادامه ذکر می کنیم، مشروط به ترک سیگار بوده و در صورت عدم ترک این ماده اعتیادآور، انجام این روش ها فایده ای ندارد.

اجتناب از مصرف نوشیدنی های تیره

ارتقای سطح سلامت ظاهری شما با انجام و یا ترک برخی از عادات زندگی تان در ارتباط می باشد. تغییر عادات غذایی یکی از مهم ترین اموری است که پس از ترک سیگار باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید. شما می توانید با اجتناب از مصرف نوشیدنی هایی چون چای و قهوه، به روند بهبود لب های خود کمک نمایید. پرهیز از مصرف این نوشیدنی ها، از افزایش تیرگی لب های شما جلوگیری نموده و موجب می شود ظاهر شما به حالت اولیه خود بازگردد.

هیدراته نمودن لب ها

در صورت استفاده طولانی مدت از سیگار، لب های شما طراوت و زیبایی خود را از دست داده و این امر از تماس مستقیم لب ها با سموم موجود در دود سیگار ریشه می گیرد. همانطور که می دانید هیدراته نمودن به معنای مرطوب کردن لب ها می باشد، بدین منظور شما می توانید با استفاده از رژ لب های حاوی ویتامین A به بهبود لب های خود کمک نمایید.

بدن افراد سیگاری با مشکل کمبود آب مواجه بوده و این امر باعث می شود خشکی لب های آنان به صورت غیر طبیعی افزایش یابد؛ نوشیدن آب در بهبود این مشکل تاثیرات شایانی داشته و به رفع این عوارض کمک می نماید.

تاثیر لیمو در رفع تیرگی لب

اغلب افراد بر این باورند که لیمو خاصیت روشن کنندگی داشته و به همین دلیل به عنوان یک درمان خانگی به آن می نگرند. در نظر داشته باشید که این موضوع ریشه علمی نداشته و از تجربیات افراد نشأت می گیرد اما بیان این موضوع خالی از لطف نمی باشد که در اکثر موارد لیمو تاثیرات مثبتی بر درمان این گونه عوارض داشته است.

به منظور استفاده از این روش می توانید لیمو را به صورت حلقه حلقه برش داده و به مدت زمان 1 دقیقه روی لب های خود قرار داده و این کار را به دفعات انجام دهید تا شاهد تاثیر آن بر روشن شدن لب های خود باشید؛ لازم است بدانید که لیمو به دلیل خاصیت بازی که دارد ممکن است به پوست لب های شما آسیب برساند، به همین دلیل سعی کنید در استفاده از این روش حد متعادل را نگه دارید.

آیا رهایی همیشگی از دام سیگار امکان پذیر است؟

همانطور که گفته شد ترک سیگار تنها درمان تیرگی لب ها می باشد. شما می توانید با استفاده از این روش و انجام سایر مراقبت های ویژه زیبایی را به لب های خود بازگردانید. احتمالاً این سوال که چگونه می توان سیگار را ترک کرد ذهن شما را مخدوش ساخته است؛ در پاسخ به این سوال باید گفت که اصلاً جای نگرانی نیست چرا که ما در این مسیر همواره کمک و پشتیبان شما خواهیم بود.

مجموعه همیارسیگار برای شما یک دوره کاملا تضمینی در زمینه ترک سیگار فراهم نموده و شما می توانید با شرکت در این دوره ، در عرض یک بازه زمانی 3 روزه سیگار را برای همیشه ترک نمایید. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه اصلی مراجعه نمایید.

 

 

 

 

خروج از نسخه موبایل