ترک سیگار (100% تضمینی) خیلی ساده و سریع

چرا با سیگار کشیدن، حالمان بد می شود؟

ممکن است شما هم از آن دست افرادی باشید که مدت هاست سیگار را به عنوان همدم و دوست خود انتخاب کرده اند و یا فردی باشید که به صورت تفریحی و برای سرگرمی سیگار می کشد.

هیچ فرقی نمی کند شما چه مدت است که سیگاری شده اید و یا روزانه چند نخ سیگار می کشید؛ مهم این است که اگر مدت زمان زیادی سیگار نکشید حالتان بد می شود و مجبورید برای خوب کردن موقتی حال خود به سمت سیگار روی آورید.

چرا سیگار کشیدن باعث بد شدن حالم میشود؟

به نظر شما چرا وقتی سیگار نمی کشید حالمان بد می شود؟ اگر شما هم بر این باورید که سیگار همیار و دوست قدیمی شماست پس چرا مدام سبب بدتر شدن حال شما می شود؟ بیاید قبول کنید که سیگار عامل اصلی حال بد شماست و هرچه زودتر باید آن را ترک کنید.

ما در این مطلب از سایت همیارسیگار می خواهیم بررسی کنیم که چرا با سیگار کشیدن حالمان بد می شود.

چرا افراد زیادی بر این باورند که سیگار حال آن ها را خوب می کند؟

متاسفانه بسیاری از افراد سیگاری بر این باورند که با مصرف سیگار می توانند حال خود را خوب کنند و در برابر مشکلات زندگی دوام بیاورند. آری، درست است. شما با سیگار کشیدن می توانید برای یک بازه زمانی کوتاهی، حال خود را خوب کنید ولی قطعاً دوباره حال شما بد خواهد شد که دلیل آن به محتویات درون سیگار برمی گردد.

وقتی که شما از سیگار استفاده می کنید مقدار زیادی نیکوتین وارد بدنتان می شود. نیکوتین ماده ای اعتیاد آور و خطرناک است که پس از راهیابی به بدن، روی عملکرد مغز تاثیر می گذارد و سبب ترشح هورمون دوپامین می شود. افزایش سطح هورمون دوپامین، توهم خوب بودن در شما ایجاد می کند، از همین رو شما احساس می کنید که با سیگار کشیدن حالت خوب می شود.

این در حالیست که حس سرخوشی به وجود آمده زودگذر است و پس از مدت کوتاهی دوباره حالتان بدتر از قبل می شود. بنابراین شما مجبور هستید که دوباره سیگار بکشید.

تا زمانی که شما نسبت به ترک سیگار اقدامی نکنید، این وضعیت هیچ تغییری نخواهد کرد و روز به روز وابستگی میان شما و سیگار بیشتر خواهد شد. بنابراین برای رهایی از چنین حالتی هرچه سریع تر تصمیم خود را بگیرید و با روشی اصولی سیگار را برای همیشه کنار بگذارید.

چگونه مصرف سیگار حال ما را بد می کند؟

سیگار ماده ای خطرناک و مضر است که در تولید آن از 597 نوع عنصر سمی و خطرناک بهره گرفته شده است. وقتی که شما سیگار می کشید تمامی این سموم از طریق ریه هایتان وارد بدنتان می شود و به مرور عملکرد بدنتان را از حالت طبیعی خارج می کند. نیکوتین خطرناک ترین و زیان آورترین ماده ای است که به مقدار زیاد، درون سیگار وجود دارد. نیکوتین یک ماده اعتیاد آور است و سبب ایجاد وابستگی میان شما و سیگار می شود این وابستگی باعث می شود در صورت عدم مصرف سیگار، حال بدی داشته باشید.

وابستگی به وجود آمده بسیار خطرناک است زیرا باعث مشکلات روانی از جمله افسردگی، اضطراب و استرس می شود. اگر به آن ها بی توجهی شود به مشکلات حادتری مبدل می گردند و سبب می شوند که پس از هر بار سیگار کشیدن، حالتان بدتر شود و احساس ناامیدی بیشتری کنید.

آیا ترک سیگار تاثیری بر خوب شدن حال ما دارد؟

مسلماً پاسخ این سوال مثبت است زیرا وقتی که شما سیگار می کشید در واقع مقدار زیادی مواد سمی و خطرناک را در بدن خود جای می دهید. با ترک سیگار این مواد به تدریج از بدن شما خارج می شوند و بدین ترتیب شما احساس راحتی و آرامش خواهید کرد. رسیدن به حس آرامش اولیه کار یکی دو روز نیست و نیازمند زمانی کافیست؛ بنابراین اگر از وضعیت کنونی خود خسته شده اید کافیست تصمیم بگیرید و برای همیشه خود را از دام سیگار نجات دهید.

ما بدین منظور یک دوره ترک تضمینی ترک سیگار برای شما آماده کرده ایم تا شما با استفاده از آن بتوانید سیگار را در مدت زمان بسیار کوتاهی، برای همیشه کنار بگذارید. اگر می خواهید به زندگی سالم و شاد گذشته خود بازگردید با ما همراه شوید و در دوره ترک سیگار شرکت نمایید. در صورت بروز هرگونه مشکل، از طریق راه های ارتباطی مندرج در سایت با کارشناسان ما ارتباط حاصل فرمایید و پاسخ سوالات خود را از آنها جویا شوید.

 

 

 

خروج از نسخه موبایل